Kompleks „Aquara” w Radomsku świętuje drugie urodziny

Fot. Wojciech Bojdo

Mijają dwa lata od oddania do użytku kompleksu „Aquara” w Radomsku. Z tej okazji, w sobotę, 26 sierpnia 2023 r. na terenie obiektu zorganizowano urodzinową imprezę.

Wśród urodzinowych atrakcji przygotowano m.in. promocyjny bilet wstępu, intro nurkowe, fotobudkę 360, animacje dla dzieci, koncert zespołu „Musical Souls” oraz Kornelii Woźniak – uczestniczki programu „The Voice Kids”.

Otwarcie kompleksu „Aquara” nastąpiło 20 sierpnia 2021 roku. Do tej pory obiekt odwiedziło około 225 tys. osób.

- Każda grupa wiekowa znajdzie w nim coś dla siebie. Począwszy od godzin dla seniora, przez zajęcia sportowe w wodzie, aqua aerobik, szkolenia nurkowe, po naukę pływania dla dzieci i oswajanie maluszków z wodą. Z kompleksu korzystają na preferencyjnych warunkach stowarzyszenia sportowe działające na terenie Radomska oraz Policja i Straż Pożarna, natomiast indywidualne i grupowe zajęcia z nauki pływania prowadzą szkółki pływackie. W okresie wakacyjnym oraz ferii zimowych na obiekcie prowadzone są zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci. W ramach współpracy, swoje szkolenia na obiekcie prowadzi radomszczański WOPR. Jako odnowę po treningach sportowych bądź po pracy, chwilkę ukojenia przynieść może relaks w trzech wannach jacuzzi lub w czterech tematycznych saunach. Kompleks posiada nowoczesną salę konferencyjną wraz z projektorem, przeznaczoną pod szkolenia oraz odprawy trenerskie. Działający bar bistro, serwuje dania obiadowe, desery oraz napoje, a wszystko to z pięknym widokiem z przestronnego tarasu na zewnętrzny, dobrze nasłoneczniony basen, ogólnodostępny, nieodpłatny wodny plac zabaw oraz plac sensoryczny – mówi Marek Wyciszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Obiekt honoruje: Ogólnopolską oraz Radomszczańską Kartę Dużej Rodziny, Kartę Seniora, Kartę Multisport, Fitprofit, Medicover. Na podstawie Ustawy o weteranach z pływalni nieodpłatnie korzystają weterani. Obiekt posiada dziesięć pokoi gościnnych i dysponuje trzydziestoma miejscami noclegowymi, które zarezerwować można telefonicznie bądź za pośrednictwem strony booking.com.

- Kompleks bardzo chętnie jest odwiedzany przez grupy zorganizowane, które przyjeżdżają na obozy sportowe, z uwagi na to, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Miejska Hala Sportowa oraz nowoczesne boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i zapleczem lekkoatletycznym. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami (winda, miejsca parkingowe, podjazdy dla wózków, pętla indukcyjna dla niedosłyszących, przystosowane łazienki oraz przebieralnie). Nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwa całodobowo firma ochroniarska. Na chwile szaleństwa można pozwolić sobie na bezpiecznych zjeżdżalniach wodnych. Wszystko to znaleźć można w centrum Radomska, gdzie dojechać można bezpłatną komunikacją miejską – podkreśla Marek Wyciszkiewicz.

- Napawa nas to dumą, że nasze miasto ma tak wspaniały obiekt. Cały czas się będziemy rozwijać i brać pod uwagę wszystkie sugestie osób, które korzystają z kompleksu - po to, by ten obiekt był coraz lepszy, by ludzie czuli się w nim dobrze – dodaje Marek Wyciszkiewicz.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko aquara radomsko basen radomsko urodziny aquara mosir radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE