Komisarz Błysk uczył młodych radomszczan

Komisarz Błysk uczył młodych radomszczan Fot. KPP Radomsko

Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego pod okiem szkolnych opiekunów, policjantów oraz Komisarza Błyska uczyli się w tym tygodniu prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Od 24 do 26 lutego 2021 roku policjanci wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta w Radomsku i szkoły jazdy Elcar przeprowadzili spotkania edukacyjne z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 2, z Publicznego Przedszkola nr 5 oraz uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku.

Funkcjonariusze razem z „Komisarzem Błyskiem” tłumaczyli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak prawidłowo zachowywać na drodze, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne, które utrwaliły u milusińskich zasady właściwego korzystania z drogi.

Mundurowi podkreślali jak ważne dla niechronionego uczestnika ruchu drogowego jest noszenie w widocznym miejscu elementów odblaskowych. Wszystkie dzieci otrzymały różne odblaski. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych okazał się radiowóz policyjny i jego wyposażenie.

- Celem spotkań policjantów z dziećmi jest kształtowanie wśród nich postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego. Ważne jest też aby od najmłodszych lat dzieci miały świadomość zagrożeń, z którymi mogą się spotkać w różnych sytuacjach i aby umiały właściwie zareagować  – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja bezpieczne radomsko komisarz błysk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE