Komentarz Urzędu Miasta w Radomsku w sprawie społecznej lodówki

Komentarz Urzędu Miasta w Radomsku w sprawie społecznej lodówki Fot. archiwum

Otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta w Radomsku w sprawie społecznej lodówki o jaką wnioskowało Stowarzyszenie Spot Radomsko. Magistrat ofertę odrzucił. Musimy trzymać się wszelkich procedur – piszą miejscy urzędnicy. W poniedziałek odbędzie się spotkanie z wnioskodawcą, mamy pewne uwagi co do treści wniosku.

W ocenie urzędników radomszczańskiego magistratu doszło do niefortunnego nieporozumienia.

- Jesteśmy w kontakcie telefonicznym z wnioskodawcą, który został poinformowany w środę, 11 maja, o konieczności naniesienia poprawek w treści wniosku i możliwości dokonania ich bezpośrednio w Urzędzie Miasta. Poinformowano nas o niedostępności żadnej uprawnionej do reprezentowania Stowarzyszenia osoby w danym dniu ze względu na nieobecność w Radomsku – skierowane zostało pismo i przekazane mailem. Z pisma wynikało, że oferta nie może być rozpatrzona w takim kształcie, a w punktach wskazane było, w jakim zakresie należy dokonać korekty. W czwartek, 12 maja, w godzinach porannych pracownik Urzędu wykonał telefon do wnioskodawcy i ustnie przekazał uwagi dot. treści wniosku. W efekcie rozmowy ustalone zostało spotkanie, które odbyć się ma w poniedziałek i wtedy zostaną doprecyzowane wszelkie nieścisłości. Rozmowy przebiegały w raczej dobrej atmosferze – informuje Wiktor Lewandowski z wydziału informacji i promocji UM w Radomsku.

ZOBACZ: Stowarzyszenie Spot Radomsko stara się o lodówkę społeczną. Miasto odrzuca ofertę

Urzędnik dodaje, że instytucja musi trzymać się wszelkich procedur.

- Taka już nasza rola, z czego również jesteśmy skrupulatnie rozliczani podczas kontroli i audytów – z treści wniosków jakie zostały rozpatrzone zarówno pozytywnie jak i negatywnie włącznie. Informacje o złej woli Urzędu Miasta dotknęły nas podwójnie ze względu na to, że uważamy pomysł lodówki społecznej za inicjatywę ważną i potrzebną – dodaje Lewandowski.

Więcej o:
społeczna lodówka lodówka radomsko urząd miasta radomsko um radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE