Komendant policji w Pajęcznie zatrzymał w Radomsku sprawców pobicia

Komendant policji w Pajęcznie zatrzymał w Radomsku sprawców pobicia

We wtorek, 10 listopada 2020 roku, będący w czasie wolnym od służby insp. Karol Mielczarek, jadąc ulicą Tysiąclecia w Radomsku zauważył trzech mężczyzn, którzy kopali swoja ofiarę. Podjął interwencję i zatrzymał dwóch z trzech sprawców pobicia.

Idący ulicą 35-letni mieszkaniec Radomska został zaczepiony przez grupę trzech mężczyzn. Jeden z nich podszedł do pokrzywdzonego i uderzył go ręką w twarz. Gdy 35-latek zaczął uciekać wszyscy trzej sprawcy pobiegli za nim. Jeden ze sprawców przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, a następnie cała trójka zaczęła go kopać po głowie i całym ciele. Zdarzenie to widział będący w czasie wolnym od służby Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie, insp. Karol Mielczarek. Zatrzymał on swój samochód i informując sprawców, że jest policjantem rozpoczął interwencję. Pomógł pokrzywdzonemu uwolnić się od napastników, a następnie zatrzymał dwóch z trzech agresorów.

Po zatrzymaniu pierwszego mężczyzny, używając plastikowej opaski unieruchomił jego ręce. Po chwili zatrzymał drugiego ze sprawców, który usiłował uciec z miejsca zdarzenia i stawiał czynny opór w trakcie zatrzymania usiłując się wyrwać policjantowi. Mimo to został on obezwładniony i po chwili przekazany mundurowym, którzy przyjechali na miejsce.

Zatrzymani sprawcy to dwaj bracia w wieku 29 i 21 lat. Trzeci sprawca został zatrzymany następnego dnia i okazał się nim być 19-letni mieszkaniec Radomska.

Cała trójka usłyszała zarzuty pobicia za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP Radomsko)

Więcej o:
radomsko policja radomsko zatrzymany sprawca pobicia komendant policji pajęczno karol mielczarek
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE