Komendant KP PSP w Radomsku pożegnał zasłużonych strażaków

Komendant KP PSP w Radomsku pożegnał zasłużonych strażaków Fot. KP PSP w Radomsku

W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, Komendant Powiatowy bryg. Mariusz Wojcieszko podziękował zasłużonym strażakom za ich wieloletnią i ofiarną służbę. Asp. sztab. Jacek Baryś i asp. sztab. Arkadiusz Bugajczyk przeszli na emeryturę.

Asp. sztab. Jacek Baryś wstąpił do służby w 1990 roku. W trakcie ponad 30-letniej służby asp. sztab. Jacek Baryś związany był głównie ze stanowiskiem kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, gdzie wielokrotnie koordynował skomplikowane działania ratowniczo–gaśnicze na terenie powiatu radomszczańskiego. Swoją praktyczną wiedzą dzielił się ze współpracownikami Wydziału Operacyjno–Szkoleniowego, wspomagając tym samym proces doskonalenia zawodowego realizowany na stanowisku kierowania. Był zaangażowany w poprawę funkcjonowania stanowiska kierowania, zarówno w zakresie technicznym jak i organizacyjnym. Fachową wiedzą, bogatym doświadczeniem i opanowaniem profesjonalnie wspomagał Kierującego Działaniami Ratowniczymi. Był wielokrotnie odznaczany i nagradzany: m. in. Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Asp. sztab. Arkadiusz Bugajczyk wstąpił do służby w 1997 roku, Od dwóch lat na stanowisku służbowym - dowódca zmiany. Był także członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Piotrków”, uczestnicząc w wielu działaniach ratowniczych i humanitarnych na akwenach znajdujących się w województwie łódzkim i nie tylko. Odznaczał się wysokim profesjonalizmem, niezawodnością oraz umiejętnością zachowywania równowagi w trudnych sytuacjach. Asp. sztab. Arkadiusz Bugajczyk był wielokrotnie odznaczany i nagradzany: m.in. Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Podczas uroczystości wręczono także mianowania na wyższe stanowiska służbowe:

- asp. sztab. Barłomiejowi Gajeckiemu na stanowisko dowódca zmiany, 
- kpt. Łukaszowi Sroce na stanowisko starszy specjalista, 
- mł. kpt. Marcinowi Sadawie na stanowisko dyżurny operacyjny.

Więcej o:
radomsko psp radomsko straż pożarna emerytura strażacy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE