Radomsko, Łódzkie 0.1o środa, 29 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Kolonia Drużbice. Pod kołami ciężarówki zginął mieszaniec powiatu radomszczańskiego

Alert 112
Monika Wróbel-Wnuk

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 18 listopada 2019 roku, w miejscowości Kolonia Drużbice w powiecie bełchatowskim. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów zginął 65 – letni kierowca, mieszkaniec powiatu radomszczańskiego.

18 listopada, około godziny 10.15 w miejscowości Drużbice Kolonia, na drodze wojewódzkiej nr 485, w miejscu skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ford mondeo 65-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, jadący od strony Huciska i Drużbic, nie zastosował się do znaku STOP. Nie udzielając pierwszeństwa przejazdu wjechał wprost pod koła scanii, jadącej od strony Bełchatowa. W wyniku zderzania pojazdów kierujący osobówką poniósł śmierć na miejscu. Kierowca scanii, 63-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdrój był trzeźwy. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana – informuje o wypadku policja.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

komentarze