Kolonia Drużbice. Pod kołami ciężarówki zginął mieszaniec powiatu radomszczańskiego

Kolonia Drużbice. Pod kołami ciężarówki zginął mieszaniec powiatu radomszczańskiego Fot. KPP Bełchatów

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 18 listopada 2019 roku, w miejscowości Kolonia Drużbice w powiecie bełchatowskim. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów zginął 65 – letni kierowca, mieszkaniec powiatu radomszczańskiego.

18 listopada, około godziny 10.15 w miejscowości Drużbice Kolonia, na drodze wojewódzkiej nr 485, w miejscu skrzyżowania z drogami podporządkowanymi, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ford mondeo 65-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, jadący od strony Huciska i Drużbic, nie zastosował się do znaku STOP. Nie udzielając pierwszeństwa przejazdu wjechał wprost pod koła scanii, jadącej od strony Bełchatowa. W wyniku zderzania pojazdów kierujący osobówką poniósł śmierć na miejscu. Kierowca scanii, 63-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdrój był trzeźwy. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana – informuje o wypadku policja.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Więcej o:
wypadek w drużbicach policja radomsko wypadek cieżarówka drużbice
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE