Kolektory słoneczne dla szpitala

Nasz powiat angażuje ostatnio swoje siły w wykorzystywanie energii odnawialnej. Do działań tych należy rozwijanie budowy kolektorów słonecznych, które ostatnio powstały w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

zdjęcie pochodzi z http://www.radomszczanski.pl/index.php?wiecej=2606&wiecej_news=1Nasz powiat angażuje ostatnio swoje siły w wykorzystywanie energii odnawialnej. Do działań tych należy rozwijanie budowy kolektorów słonecznych, które ostatnio powstały w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

 

Koszt tego zadania wynosi 492.388,82 zł. Jednak powiat radomszczański zdobył dofinansowanie ze środków Funduszu Ochorny Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, które pokryło aż 80% wartości zadania (393.911,00 zł). Zainstalowano już 75 kolektorów słonecznych. Ich łączna powierzchnia czynna wynosi 164,25 m2 wraz z przyłączem preizolowanym L=148 mb oraz instalacjami technologicznymi. Nowe kolektory znajdują się w okolicy budynku kotłowni, na gruncie. Jako cel, podawane jest obniżenie kosztów ogrzewania wody, co miejmy nadzieję uda się osiągnąć.- Kolektory słoneczne zainstalowano również w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku, Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach, I LO w Radomsku oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu - przypomina Aneta Niedzwiecka, rzecznik starostwa.

Więcej o:
ochrona środowiska dofinansowanie szpital powiatowy kolektory słoneczne
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE