Kolejny pijany kierujący zatrzymany. Nie miał prawa jazdy, bo nie płacił alimentów

Kolejny pijany kierujący zatrzymany. Nie miał prawa jazdy, bo nie płacił alimentów Fot. www.policja.pl

Policjanci z drogówki wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego. Amator jazdy na „podwójnym gazie” miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Stracił je, bo nie płacił alimentów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

28 lutego 2024 roku przed godziną 2:00 w centrum Radomska, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę nissana. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

- Kiedy policjanci potwierdzali dane mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Decyzją starosty prawo jazdy zostało mu zatrzymane z powodu zadłużenia alimentacyjnego. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijany kierowca zatrzymanie brak prawa jazdy alimenty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE