Kolejny „Orlik” w Radomsku? Chce tego radny

Kolejny „Orlik” w Radomsku? Chce tego radny Fot. pixabay.com

Nie jest tajemnicą, że baza sportowa w Radomsku pozostawia wiele do życzenia. Wciąż brakuje obiektów z prawdziwego zdarzenia, takich jak chociażby boiska, z których mogliby korzystać mieszkańcy. Radny Rady Miasta w Radomsku, Radosław Rączkowski chce, by w mieście zostało wybudowane kolejne boisko typu „Orlik”.

Aktualnie w Radomsku funkcjonuje tylko jedno boisko „Orlik”, przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9. Radny Radosław Rączkowski chce, by w mieście powstał kolejny tego typu obiekt, tym razem przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7. Podkreśla, że funkcjonujące przy „siódemce” boisko jest w złym stanie technicznym.

- Zwracam się z prośbą i przeanalizowanie możliwości przekształcenia boiska z nawierzchnią naturalną, znajdującego się przy Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku, na boisko typu „Orlik” z murawą sztuczną. Obecny stan nawierzchni może skutkować utratą zdrowia dla użytkowników tego boiska. Ze względu na zbyt małą ilość tego typu obiektów sportowych w naszym mieście i ogromne zapotrzebowanie młodzieżowych klubów sportowych i osób prywatnych, byłoby to rozwiązanie jak najbardziej zasadne i spełniające oczekiwania wielu osób – argumentuje radny Radosław Rączkowski.

Radny złożył w tej sprawie wniosek na ręce prezydenta Jarosława Ferenca.

Więcej o:
radomsko radny radosław rączkowski boisko orlik wniosek baza sportowa psp7
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE