Kolejny odcinek drogi Piskorzeniec-Przedbórz jak nowy

Kolejny odcinek drogi Piskorzeniec-Przedbórz jak nowy Fot. M. Koski

Michał Koski (PiS) radny Powiatu Radomszczańskiego, przysłał do naszej redakcji, kilka zdjęć kolejnego odcinka wyremontowanej drogi Piskorzeniec-Przedbórz.

Remont kolejnego odcinka tej drogi rozpoczął się połowie lipca. Po kilkunasty dniach pracy drogowców widać efekty pracy.  Remont został przeprowadzony na odcinku o długości 1800 m, zlokalizowanym pomiędzy skrzyżowaniami z drogą powiatową prowadzącą do wsi Góry Mokre, a skrzyżowaniem z drogą gminną prowadzącą do wsi Miejskie Pola – włącznie z tym skrzyżowaniem.

W ramach inwestycji wykonano nową nawierzchnię jezdni, utwardzono pobocza, wykonano oznakowanie poziome i wymieniono oznakowanie pionowe.

Koszt modernizacji 1800-metrowego odcinka drogi łączącej Przedbórz z Piskorzeńcem początkowo szacowany był na 992 626 zł (dofinansowanie z FDS - 694 838 zł). W trakcie procedur przetargowych okazało się jednak, że inwestycję można wykonać przy mniejszym nakładzie finansowym, za 582 039 zł. Dotacja z budżetu państwa wyniosła: 407 427 zł (70 proc. kosztów inwestycji).

Więcej o:
powiat radomszczański starostwo radomsko droga przedbórz-piskorzeniec remont drogi inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE