Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej

Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej Fot. Starostwo Powiatowe

Na kierowców w Radomsku czekają kolejne utrudnienia w ruchu. W czwartek, 11 lipca ruszyły prace przy modernizacji kolejnego odcinka ul. Jagiellońskiej, od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do ul. św. Jadwigi. Utrudnienia w poruszania się potrwają do października.

Jak zapewniają urzędnicy ze starostwa, na obecnym etapie nie jest planowane całkowite zamykanie ulicy dla ruchu. Kierowcy muszą się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami, m.in. wyłączeniem poszczególnych pasów ruchu.

Celem przebudowy tego odcinka ul. Jagiellońskiej jest poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie, uspokojenie ruchu kołowego oraz odseparowanie go od ruchu pieszego i rowerowego.

Zgodnie z założeniami projektu przekrój ulicy zostanie skorygowany (obecnie liczy 14 metrów szerokości). Wyznaczona zostanie nowa jezdnia o szerokości 7 metrów, składająca się z dwóch pasów ruchu (po 3,5 m szerokości).

Na krótkim odcinku pasy ruchu zostaną rozdzielone tzw. wyspą otoczoną krawężnikiem. Na pozostałej powierzchni powstaną pasy postojowe z kostki betonowej. Wytyczone zostaną również dwie zatoki autobusowe. Projekt przewiduje też budowę brakujących odcinków chodników oraz ścieżek rowerowych.

Przetarg na prowadzenie prac wygrało konsorcjum firm: Fiba z powiatu radomszczańskiego oraz Domax z pow. lublinieckiego. Koszt inwestycji oszacowano na 1 985 323 zł.

Więcej o:
remont radomsko przebudowa jagiellońśka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE