Kolejne sukcesy pistoleciarzy z OKSS „10-tka”

Kolejne sukcesy pistoleciarzy z OKSS „10-tka” Fot. OKSS "10-tka"

Koniec sierpnia oraz początek września okazał się dla strzelców z Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-tka” okresem wytężonej pracy.

W minioną sobotę młodzicy - pistoleciarze wykonali bardzo udane starty podczas VII Rundy Pucharu Województwa Młodzików, która rozgrywana była w Szczercowie.

- W kategorii młodziczek dziewczęta z 10-ki rywalizowały pomiędzy sobą. Asia Kucharska była pierwsza, Marta Niedbała druga, Asia Tutaj trzecia i Zosia Biesiada czwarta. Wśród młodzików Artur Kucharski zajął pierwszą lokatę, Adam Wieczorek był drugi a Krzysztof Skowronek - czwarty. Antosia Zielińska startująca w kategorii początkujących z podpórką wystrzelała pierwszą lokatę – mówi Sławomir Dziegieć, prezes OKSS „10-tka”.

W niedzielę młodzież uczestniczyła w treningu kulowym na strzelnicy w Wapiennikach przygotowującym do startu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Białymstoku.

- Sukcesy odnieśli również nasi starsi zawodnicy. Tomasz Niezabitowski wystartował w miniony weekend na strzelnicy w Nieczajnej w zawodach Jesienna Strzelba IPSC. Tomek w kategorii strzelba Standard Manual Senior wystrzelał trzecie miejsce. Do bardzo udanych należy zaliczyć starty naszego kolejnego seniora - Błażeja Wejmana strzelającego w konkurencjach pistoletowych. Podczas Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów, które odbyły się 26-29 sierpnia w Tarnowie Błażej w pistolecie pneumatycznym uplasował się na 9 miejscu a w pistolecie centralnego zapłonu na miejscu 17. Swoją wysoką formę Błażej potwierdził podczas III Rundy Pucharu Polski Open rozgrywanej w dniach 3-5 września na strzelnicy Klubu Zawisza Bydgoszcz. Tutaj w konkurencji pistolet pneumatyczny był 9, w pistolecie sportowym 8 a w pistolecie centralnego zapłonu 32. Uplasowanie się w pierwszej 10 najlepszych krajowych pistoleciarzy jest bez wątpienia olbrzymim sukcesem Błażeja – zauważa Sławomir Dziegieć.

Więcej o:
radomsko strzelectwo okss 10-tka zawody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE