Kolejne podpalenia na osiedlu Tysiąclecia. Zdjęcia i film

W ciągu kilku dni na osiedlu Tysiąclecia doszło do kilku podpaleń. 7 lutego, tuż przed 22.00 na parkingu przy Sokolej spłonął polonez. Kilka godzin później doszło do podpalenia piwnicy w bloku przy ul. Słowiczej

W ciągu kilku dni na osiedlu Tysiąclecia w Radomsku, doszło do kilku podpaleń.  7 lutego, tuż przed 22.00   na parkingu przy Sokolej spłonął polonez. Kilka godzin później doszło do podpalenia piwnicy w bloku przy ul. Słowiczej 3.

 

- Na miejscu zdarzenia  stwierdzono, że samochód dostawczy polonez truck, w całości jest objęty pożarem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru przy użyciu piany gaśniczej na palący się samochód. Po ugaszeniu pożaru zakręcono butlę z gazem propan - butan, w którą wyposażony był pojazd - mówi mł.  kpt. Artur Bartosik z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.

 

Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Straty wyniosły ok. 4 tys.zł.

 

- Kilka godzin później strażacy z tutejszej jednostki zostali zadysponowani do zadymienia w piwnicy bloku mieszkalnego w Radomsku przy ul. Słowiczej 3. Po oddymieniu tej piwnicy strażacy stwierdzili, że doszło do próby podpalenia drewnianych drzwi jednej z komórek lokatorskich. Na szczęście spaleniu uległa tylko tektura, której użyto do zasłonienia szczelin w drzwiach komórki - informuje mł.kpt. Artur  Bartosik.


Na miejscu obydwu pożarów obecna była również Policja, która będzie prowadzić dalsze postępowanie.

 

Czy na osiedlu Tysiąclecia grasuje seryjny podpalacz? Kilka dni wcześniej zanotowano pożary piwnic w blokach przy ulicy Piastowskiej i Targowej. Straż pożarna nie chce spekulować na ten temat. Jednak można stwierdzić, że charakter zdarzeń, ich złożoność czasowa i miejscowa z pewnością wskazują na taką możliwość.

Więcej o:
pożar radomsko pożar słowicza pożar sokola pożar polonez truck artur bartosik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE