Kolejne nocne zatrzymanie ruchu na A1

Kolejne nocne zatrzymanie ruchu na A1

W związku z kolejnym etapem prac na budowie odcinka Tuszyn – Piotrków autostrady A1, w ciągu dwóch najbliższych nocy należy się spodziewać czasowych przerw w ruchu. Ma to związek z montażem belek konstrukcyjnych na wiadukcie na drodze: Bąkowiec – Polesie na 346 kilometrze trasy. W nocy z 2 na 3 grudnia 2020 r. prace będą prowadzone w godzinach od 19.00 do 6.00, natomiast w nocy z 3 na 4 grudnia 2020 r. w godzinach od 19.00 do 10.00 dnia następnego.

Zatrzymania ruchu będą konieczne, w związku z faktem, że belki będą montowane nad jezdnią po której odbywa się ruch. Każda z przerw w ruchu będzie nie dłuższa niż 15 minut, po czym oczekujące samochody będą miały możliwość kontynuowania podróży.

- Takich przerw w ciągu każdej nocy będzie kilkanaście. Istnieje także możliwość ominięcia tego odcinka budowy jadąc drogą krajową 12/91. W kierunku Katowic na węźle Tuszyn trzeba zjechać na DK12/91 i dotrzeć nią do drogi ekspresowej S8 na węźle Piotrków Trybunalski Północ, skąd można kontynuować podróż na południe. Jadąc w przeciwnym kierunku należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód skręcić na drogę S8 w kierunku Warszawy i po dojechaniu do węzła Piotrków Trybunalski Północ skręcić na DK12/92 w stronę Łodzi – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Więcej o:
autostrada a1 budowa gddkia łódź utrudnienia nocne zatrzymanie ruchu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE