Kolejne dotacje na remont kościołów w powiecie radomszczańskim

Kolejne dotacje na remont kościołów w powiecie radomszczańskim Fot. facebook/ Parafia rzymskokatolicka p.w. Miłosierdzia Bożego w Dziepółci

Sejmik Województwa Łódzkiego rozstrzygnął kolejną edycję konkursu #ŁódzkieRatujeZabytki i udzielił dotacji z budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Wśród nich znalazły się parafie z terenu powiatu radomszczańskiego, którym przyznano ponad 300 tys. zł dofinansowania.

Poewangelicki kościół (obecnie kościół parafialny pw. Miłosierdzia Bożego) w Dziepółci otrzyma 100 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wymianę okien zewnętrznych. 85 tys. zł trafi do parafii w Dmeninie na wykonanie dokumentacji projektowej remontu kościoła pw. Św. Szymona i Judy w Dmeninie. Ponad 83 tys. zł przeznaczono na prace konserwatorsko-restauratorskie dzwonnicy wolnostojącej przy kościele pw. Św. Mikołaja w Chełmie. Z kolei dotacja w wysokości 40 tys. zł na przygotowanie projektu budowlanego trafi do Bazyliki Ojców Dominikanów w Gidlach.

O przyznaniu dotacji poinformowała w mediach społecznościowych poseł Anna Milczanowska.

Więcej o:
powiat radomszczański dotacje dofinansowanie remont zabytków kościoły sejmik województwa łódzkiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE