Kolejne cmentarze dostępne przez internet

W 2011 roku został uruchomiony serwis internetowy, dzięki któremu można było wyszukać grób na Starym oraz Nowym cmentarzu. Teraz można wirtualnie zwiedzić także inne cmentarze w okolicy

W 2011 roku został uruchomiony serwis internetowy, dzięki któremu można było wyszukać grób na Starym oraz Nowym cmentarzu. Teraz można wirtualnie zwiedzić także inne cmentarze w okolicy.
Screen z serwisu

W taki sposób twórcy serwisu zachęcają do korzystania z możliwości wirtualnego zwiedzania cmentarzy:

"Obecnie wiele rodzin rozproszonych jest nie tylko w całym kraju, ale często na całym świecie. Nie mogą stanąć przy grobie ale mogą pamiętać. Poprzez Internet mogą spojrzeć na grób, mogą westchnąć i pomyśleć o rodzinnym domu o czasach dzieciństwa. Ta strona powstała również z myślą o tych, którzy chcą uczcić pamięć kogoś bliskiego w sposób trwały i niezniszczalny. Poprzez fotografię i wspomnienia zaznaczyć jego obecność w historii naszej społeczności."

O tej inicjatywie pisaliśmy już w 2011 roku. Dzięki serwisowi można zobaczyć zdjęcie nagrobka, dowiedzieć się kto został w nim pochowany, jaka jest data pochówku. Istnieje nawet możliwość zapalenia tzw. "wirtualnej świeczki".

Od niedawna, oprócz wyszukiwarki z mapą dla Starego i Nowego cmentarza, w serwisie można wirtualnie zwiedzać trzy inne cmentarze - w dzielnicy Bartodzieje, w Dmeninie, a także w Kamieńsku.

Serwis znajduje się pod adresem www.icmentarze.pl.

Więcej o:
cmentarz bartodzieje pogrzeb grób znicz dmenin kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE