Kolejne awanse tenisistów stołowych

Otatni weekend był bardzo udany dla tenisistów stolowych.

foto ilustracyjne: sxc.huOtatni weekend był bardzo udany dla tenisistów stolowych. Ich sukcesy zapewniają im awanse do kolejnych turniejów.

W sobotę (8 września) w Białej Rawskiej rozegrano I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetówek w tenisie stołowym.W zawodach startowali zawodnicy UMLKS Radomskoko. Najlepsza okazała się Kinga Molka, która w grupie 32 najlepszych zawodników w województwie zajęła wysokie 6 miejsce, które dało jej awans do Turnieju Półfinałowego do I OTK. Zostanie on rozegrany w Łańcucie  w dniach 29-30 września. Wyniki pozostałych radomszczan; 9-12 -Barańska Ola, 13-16 Pluta Dominika,a 25-28 Kowalski Hubert.

Dla Huberta to dobre miejsce gdyż jest jeszcze żakiem i grał z zawodnikami 4 lata starszymi,a Dominika i Ola są jeszcze młodziczkami, i o awanse do Łańcuta w swojej kategorii zagrają też w Białej Rawskiej za tydzień.

Zawodnicy z Dobryszyc  Zborowski i Rojszczyk po rozegraniu spotkań grupowych z których nie wyszli do walki o czołowe miejsca- opuścili salę  nie przystępując do gier o  dalsze miejsca.

W niedzielę w Łodzi rozegrano I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów. Znakomicie spisali się zawodnicy UMLKS Radomsko w kategorii Juniorek wysokie 4 miejsce uzyskała Patrycja Mazurek, a Kinga Musiał uplasowała się na 6 pozycji. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
- juniorki Molka Kinga 13-16, a Niemiec Ola 21-24
- juniorzy Szymczyk Maciej 17-20, a Molka Bartłomiej 25-28