Kolejne 5,5 km trzech pasów na A1 w kierunku Katowic

Kolejne 5,5 km trzech pasów na A1 w kierunku Katowic Fot. GDDKiA

Od piątku, 14 października 2022 r. kierowcy jadący w kierunku Katowic autostradą A1 będą mieli do dyspozycji kolejnych 5,5 km jezdni o pełnym przekroju 3 pasów ruchu.

Zakończył się kolejny etap prac i do ruchu zostaną przekazane dwa odcinki jezdni zachodniej. Pierwszy odcinek o długości 4,4 kilometra (od km 354,2 do km 358,6) między wolą Rokszycką i Wolą Krzysztoporską i kolejny długości nieco ponad kilometra na wysokości węzła Kamieńsk.

- W tym przypadku ma to ścisły związek z wprowadzeniem na węźle Kamieńsk (A1/DW484) docelowej organizacji ruchu. Dotychczas był on możliwy w ograniczonym zakresie. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu będziemy poruszali się po placu budowy, dlatego na obu przekazywanych dziś odcinkach zostanie wprowadzone ograniczenie do 100 km/h. ponieważ w dalszym ciągu jest to teren budowy – informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Opisane zmiany oznaczają poprawę komfortu jazdy, a także możliwość szybszego i bardziej bezpiecznego pokonania odcinka autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

- Jeśli chodzi o przejazd w kierunku Łodzi, sytuacja na tę chwilę nie ulega zmianie, jednak w miejscach, gdzie ruch został przełożony na jezdnię zachodnią, ruszają prace związane z likwidacją tzw. separatorów ruchu i wprowadzeniu docelowego oznakowania poziomego. Należy przyjąć, że zostaną one ukończone w ciągu miesiąca, co oznacza, że na obu tych odcinkach przejazd będzie się odbywał po trzech pasach, czyli całą szerokością jezdni – mówi Maciej Zalewski.

Więcej o:
a1 trzy pasy na a1 gddkia autostrada
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE