Kolejna „różowa skrzyneczka” w radomszczańskiej szkole

Kolejna „różowa skrzyneczka” w radomszczańskiej szkole Fot. ZSP nr 1 w Radomsku

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku pojawiła się w „różowa skrzyneczka”. Taka sama jest też np. w I LO w Radomsku. W skrzyneczce znajdują się bezpłatne środki higieniczne, z których może skorzystać każda osoba potrzebująca.

- Uczennice naszej szkoły będą miały w toalecie damskiej „Różową skrzyneczkę” w której znajdą bezpłatne środki higieny osobistej. Celem akcji jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym. Działamy zgodnie z zasadą weź, jeśli potrzebujesz, zostaw jeśli masz nadmiar – informuje na swoim facebookowym profilu ZSP nr 1 w Radomsku.

Wykluczenie z powodu braku dostępu do środków higieny to realny problem - 21 proc. uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, wynika z raportu Kulczyk Foundation.

Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.

W grudniu 2019 r. zawisła pierwsza różowa skrzyneczka wypełniona podpaskami w Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu. Różowe skrzyneczki znajdują się dziś w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach.

Więcej o:
Kolejna „różowa skrzyneczka” w radomszczańskiej szkole ZPS1 Radomsko Kolejna „różowa skrzyneczka” w radomszczańskiej szkole I LO Radomsko Kolejna „różowa skrzyneczka” w radomszczańskiej szkole
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE