Kolędy i pastorałki Moniuszkowców

Kolędy i pastorałki Moniuszkowców

Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki w Radomsku jak co roku przygotowało koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się 29 grudnia w Kolegiacie św. Lamberta w Radomsku.

Jak wyjaśniają organizatorzy, święta Bożego Narodzenia to czas pojednania, radości, dobrych życzeń oraz wspomnień, które zapamiętujemy na całe lata. Z okresem świątecznym łączy się też wiele tradycji, a jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd. Podczas koncertu, który z pewnością przyczynił się do przedłużenia świątecznej atmosfery, radomszczanie mogli usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu chórzystów Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki pod dyrygenturą Macieja Salskiego.

- Jest mi bardzo miło, że zechcieliście z nami spędzić ten wieczór. Stało się już tradycją, że tuż po świętach spotykamy się w tej świątyni, aby wspólnie śpiewać piękne kolędy. Są to najchętniej śpiewane pieśni religijne, jednak często nie wiem kto jest autorem ich tekstów oraz muzyki. Legenda jednak głosi, że pierwszą kolędę zaśpiewał Święty Franciszek – mówiła przed koncertem prezes towarzystwa Danuta Horoszkiewicz.

Więcej o:
moniuszkowcy towarzystwo śpiewacze radomsko koncert kolęd
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE