Kobieta wypiła drinka i pojechała na cmentarz. Policja podsumowuje akcję „znicz”

Kobieta wypiła drinka i pojechała na cmentarz. Policja podsumowuje akcję „znicz”

We wtorek, 2 listopada 2021 r. o godz. 14.00 dobiegnie końca policyjna akcja znicz. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku podsumowali dotychczasowe działania.

Jak wynika ze statystyk, tegoroczny okres Wszystkich Świętych na drogach powiatu radomszczańskiego był spokojniejszy niż przed rokiem. Funkcjonariusze nie odnotowali wypadków, osób rannych oraz ofiar śmiertelnych.

Nie obyło się jednak bez pijanych kierowców oraz kolizji. Tych ostatnich na terenie powiatu radomszczańskiego odnotowano 16.

W tym roku, w ramach akcji „Znicz” policjanci przebadali 179 kierujących. 8 z nich (5 kierowców samochodów i 3 rowerzystów) jechało pod wpływem alkoholu.

- Praktycznie wszystkie przypadki ujawnienia pijanych kierowców miały miejsce 1 listopada. Na ul. Piramowicza kierujący samochodem obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W miejscowości Policzko w gminie Przedbórz zatrzymany do kontroli kierowca miał również ponad 2 promile. Przy ul. Piłsudskiego w Radomsku policjanci zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało, miał w organizmie blisko 1 promil. Kolejny pijany kierowca – tym razem motoroweru, został ujawniony na terenie gminy Radomsko. Miał w organizmie 2 promile alkoholu – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Również 1 listopada na obrzeżach Radomska doszło do kolizji.

- Do kolizji tej doprowadziła 50-letnia mieszkanka Radomska. Kobieta wjechała w citroena. W policyjny alkomat wydmuchała ponad 2 promile alkoholu. Policjantom powiedziała, że wypiła tylko jednego drinka, po czym wsiadła do samochodu i pojechała na cmentarz – relacjonuje Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko policja radomsko akcja znicz wszystkich świętych pijani kierowcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE