Koalicja Obywatelska apeluje o czystą kampanię

Koalicja Obywatelska apeluje o czystą kampanię

Przed Urzędem Miasta Radomsko, Koalicja Obywatelska zorganizowała konferencję, która dotyczyła zniszczenia banerów wyborczych jednego z kandydatów Koalicji.

21 września przed gmachem Urzędu Miasta w Radomsku kandydaci na radnych z Koalicji Obywatelskiej zwołali konferencję, której tematem była „czysta kampania”. Powodem był pewien incydent, który zdarzył się ostatniej nocy - zniszczono baner kandydata na radnego Rafała Dębskiego. Zebrani wyrazili swój sprzeciw na tego typu zachowania. 

W związku z zaistniałą sytuacją członkowie Koalicji Obywatelskiej postanowili uruchomić w internecie fanpage "Czysta kampania".

- Zależy nam na tym, aby kampania przebiegała w sposób uczciwy, bez manipulacji. Postanowiliśmy uruchomić również fanpage „Czysta kampania”, do którego zapraszamy, gdzie będziemy publikować wszystkie informacje, które są nieprawdziwe oraz gdzie będziemy publikować tego typu zachowania
- mówił Marek Rząsowski.

Głos zabrał również pokrzywdzony radny – Rafał Dębski:

- Nie tylko ja jako kandydat na to nie zasługuje, jak również każdy inny kandydat niezależnie czy z to tego czy z innego klubu. Ale również i nasze miasto nie zasługuje na to żeby w takim świetle je stawiać i pokazywać, że w naszym mieście w ten sposób prowadzi się kampanię. Jest mi przykro, jako radnemu obecnemu, ale i też kandydatowi na kolejna kadencję.

Radni zaapelowali też do policji, by chroniła również wszystkie inne komitety pod kątem tego typu zdarzeń. 

- Wybory do święto demokracji. Całe te wybory powinny odbyć się w duchu pewnego poszanowania, szacunku wzajemnego oraz mądrego wyboru. A nie agresji, arogancji i tego typu zachowań

- dodał radny Łukasz Więcek.

Więcej o:
wybory samorządowe 2018 radomsko koalicja obywatelska radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE