Klucze do mieszkań komunalnych rozdane

Klucze do mieszkań komunalnych rozdane

Trzy rodziny z Radomska, odebrały w środę (5 kwietnia) z rąk prezydenta Jarosława Ferenca, klucze do mieszkań komunalnych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Miasto Radomsko zakupiło i wyremontowało 3 lokale znajdujące się w kamienicy przy ul. Żeromskiego. Niewątpliwym atutem takiego mieszkania są  niskie opłaty czynszowe. Rodziny, które otrzymały mieszkanie spełniły wszystkie kryteria przydziału mieszkania od gminy.

Polityka mieszkaniowa ma kluczowe znaczenie dla kształtu relacji społecznych. Dlatego tak ważne jest tworzenie modeli mieszkaniowych, które będą nakierowane na integrowanie i włączanie grup społecznych zagrożonych wykluczeniem.

Nowe mieszkanie otrzymała matka samotnie wychowująca dwójkę dzieci oczekująca na liście przydziału już ponad 10 lat. Starszy syn od urodzenia jest niepełnosprawny. Dotychczas kobieta mieszkała wraz z rodzicami, gdzie nie było warunków, by pomieścić tak dużą rodzinę.

Kolejna rodzina to ojciec samotnie wychowujący dzieci. Na przydział oczekiwał od 2010 roku. Ostatnie mieszkanie otrzymała rodzina wielodzietna. Warunki w dotąd zajmowanym mieszkaniu ograniczały prawidłowe funkcjonowanie rodziny.

Mieszkania zostały wyremontowane tak, by przyszli najemcy mogli bez wkładu finansowego od razu w nich zamieszkać.

Zakres robót obejmował, m.in.: Wykonanie wzmocnienia fundamentów, wykonanie nowych tynków, zerwanie zgnitych drewnianych podłóg w kuchni na 1 i 2 piętrze, wykonanie nowej instalacji wodnej i kanalizacyjnej w lokalach, uzupełnianie tynków po skuciach, przekuciach, wykonanie nowej posadzki w kuchni na parterze, wykonanie nowych sufitów podwieszanych w kuchniach, wydzielenie pomieszczeń łazienek z części kuchni, okładziny ścian z płyt G-K w części pomieszczeń, malowanie ścian, wykonanie nowej instalacji elektrycznej, okładziny z płytek ceramicznych ścian i podłóg w kuchniach i łazienkach, montaż armatury łazienkowej – WC kompakt, umywalka, brodzik, bojler elektryczny, naprawa balkonu – wymiana desek, obróbki blacharskie, naprawa pieców kaflowych, wykonanie dopowietrzeń mieszkań, odnowienie klatki schodowej – malowanie ścian, balustrady, uzupełnienie tynków.

Koszt remontu wyniósł blisko 100 tys. złotych.

Więcej o:
mieszkanie komunalne mieszkanie radomsko tbs radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE