Radomsko, Łódzkie 14.0o Poniedziałek, 16 Września 2019

Klub RKS Radomsko zaprezentowany kibicom

Miasto
Jacek Paszewski

Klub RKS Radomsko z rozmachem zorganizował w niedzielę 3 marca, przedsezonową prezentację zespołów pod hasłem „Dzień kibica”. Impreza odbyła się w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Szkolnej.

Trzeba przyznać, że zarząd klubu RKS Radomsko, robi wiele, aby promować klub i przyciągnąć jak najwięcej kibiców. I robi to skutecznie. Jednym z elementów tej promocji było zorganizowanie właśnie pierwszego „Dnia kibica”. Hala powiatowa wypełniła się po brzegi.

Przy muzyce i stroboskopach najpierw zaprezentował się najmłodszy piłkarski narybek klubu czyli dzieci z Akademii Młodego Piłkarza RKS Radomsko z roczników 2009-2013. Później przyszedł czas na prezentację wszystkich drużyn młodzieżowych, juniorskich (2002-2004) oraz rezerwy RKS Radomsko występujące w klasie „B”.

- RKS Radomsko to jest marka miasta. RKS to też jest chluba Radomska. Cieszę się, że poznamy grupy młodzieżowe i przygotowania do nowego sezonu. Mam nadzieję, że klub awansuje do upragnionej III ligi, czego serdecznie życzę – mówił obecny na prezentacji prezydent Jarosław Ferenc.

- Życzę, abyście byli w tej trzeciej, drugiej a może i pierwszej lidze – powiedział z kolei Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku.

Na sam koniec pokazała się pierwsza drużyna występująca w IV lidze. W rundzie wiosennej na boisko wybiegną: Wiktor Baranowski, Michał Kanafa, Marcin Lewacki, Łukasz Perliński, Adrian Klepczyński, Adrian Pluta, Marek Michalski, Adam Saktura, Kamil Sadziński, Mateusz Mrożek, Jakub Iskrzyński, Seweryn Kowalski, Adrian Jura Paweł Baraniak, Krystian Wojtczak, Łukasz Wojtczak oraz nowi zawodnicy: Bartosz Bujalski (Pelikan Łowicz), Krystian Kolasa (Lechia Tomaszów), Łukasz Bocian (Lechia Tomaszów), Dawid Danilczyk (Raków Czestochowa), Mariusz Przybylski (Górnik Zabrze), Przemysław Szewczyk (Omega Kleszczów). Zabrakło jedynie kontuzjowanego Omara Talla. Kapitanem zespołu jest Bartosz Turniak. Trenerem Rafał Ozga.

Zaprezentowano także hymn klubu Entrance Song w wykonaniu Emżeta i Jano 27 Producent.

Podczas „Dnia kibica” w hali można był skorzystać ze strefy gastronomicznej, zdobyć autografy ulubionych piłkarzy czy zamienić z nimi kilka słów. Na miejscu był także sklepik, a w nim do nabycia szaliki, koszulki, kubki, smycze klubowe i karnety na mecze czwartoligowego zespołu. A tych jak do tej pory klub sprzedał ponad 300, co jest rekordem jak na ten poziom rozgrywek.

Wcześniej, od godzin dopołudniowych na hali, rozegrano turniej kibiców RKS Radomsko, im. Śp. Tomasz Szwedzika „Krzyczego”. Wystartowało osiem zespołów. Zwyciężyła drużyna Zarządu przed ekipami Banditenstadt, KSFH i Erksa Family.

komentarze