Klimatyzacja w biurze

Klimatyzacja w biurze

We współczesnym świecie klimatyzacja biura jest jednym z głównych elementów komfortu pracy biura w okresie letnim. Klimatyzacja biura przybiera różne formy, w zależności od projektu powierzchni biurowej, budżetu, stopnia gotowości biurowca i wielu innych czynników.

Klimatyzacja biura za pomocą klimatyzatora monoblokowego

Taki rodzaj klimatyzatora jest jedną z najtańszych opcji klimatyzacji biurowej. Klimatyzator monoblokowy to jednostka wewnętrzna i zewnętrzna połączone i zainstalowane wewnątrz biura. Aby zapewnić odprowadzanie ciepła, stosuje się rurę falistą, która prowadzi do okna biura.

Główne zalety tego rozwiązania klimatyzacji biurowej to koszt, prostota konstrukcji - możliwość zainstalowania systemu klimatyzacji w każdym biurze - mówią eksperci z climeo.pl Przyniesienie klimatyzatora do biura zwykle nie stanowi dużego problemu, ponieważ większość modeli można przywieźć samochodem. Warto zaznaczyć, że klimatyzator powinien być transportowany w pozycji pionowej - nie należy przewozić klimatyzatora do biura w pozycji poziomej.

Zainstaluj klimatyzator w pobliżu okna biura. Podłącz rurę falistą, która idzie w kompleksie do klimatyzatora (zwykle nie jest wymagane żadne narzędzie, w rzadkich modelach klimatyzatorów biurowych wymagany jest śrubokręt). Podłącz rurę karbowaną do okna biura. Następnie należy przynieść pojemnik (wiadro lub duży słoik) i opuścić tam rurkę odpływową. Podłącz klimatyzator i ciesz się klimatyzacją w biurze. To rozwiązanie dla klimatyzacji biurowej jest wygodne ze względu na swoją wszechstronność - gdy budżet jest ograniczony i nie ma możliwości zainstalowania systemu dzielonego (nie można zepsuć elewacji,nie ma trudności z montażem itp)

Klimatyzacja biura systemem typu split

Głównym plusem jest koszt takiego rozwiązania klimatyzacji powierzchni biurowej. Główne wady to brak możliwości rozpoczęcia ogrzewania w temperaturach poniżej + 5-0 stopni Celsjusza. Cechuje go również nieco wyższe zużycie energii elektrycznej w porównaniu z systemami podziału zapasów dla klimatyzacji biur. Z kolei klimatyzacja biura z inwerterowymi systemami split, to dość powszechny rodzaj klimatyzacji w biurach. W stosunkowo przystępnej cenie możesz uzyskać pełne chłodzenie biura i wygodną dystrybucję powietrza.

Wiele modeli zapewnia możliwość regulacji kierunku przepływu zarówno w pionie, jak i w poziomie (kupując klimatyzator do biura trzeba poszukać właśnie takiego modelu - kosztuje niewiele więcej, ale jest dużo wygodniejszy. Z reguły te modele klimatyzatorów biurowych pozwalają na pracę przy nagrzewaniu do -10, - 15 stopni, co pozwala poczuć się komfortowo poza sezonem, szybko nagrzewając biuro rano, gdy temperatura na zewnątrz może wynosić około 0, a ogrzewanie nie zostało jeszcze włączone.

Często występują dodatkowe funkcje, takie jak jonizacja, filtry elektrostatyczne itp. Idealnie sprawdzają się do biur, w których pracuje wielu pracowników.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE