Klika interwencji straży w weekend 9-11 sierpnia

Klika interwencji straży w weekend 9-11 sierpnia Fot. ilustracyjne/freeimages.com

Wypadki, kolizje, drobne pożary- strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, w miniony weekend mieli pełne ręce roboty.

9 sierpnia w piątek w gminie Gidle, miejscowość Zabrodzie, pożar młodego lasu. Spaliło się 5 arów, prawdopodobna przyczyna pożaru to zaprószenie ognia. Udział w gaszeniu, brały 2 zastępy straży pożarnej.  Również w piątek, strażacy zostali zadysponowani do pożaru w Amelinie (gmina Radomsko), gdzie spłonęły 3 ary ścierniska.

W sobotę 10 sierpnia, około godz. 14.00 strażacy zostali poinformowani o pożarze drewnianej stodoły, przy ulicy Witosa w Radomsku. Spaliły się stare meble, deski oraz 2 m3 siana. Straty oszacowano na 500 zł. Prawdopodobna przyczyna pożaru to zaprószenie ognia przez osobę nieletnią.

W niedzielę 11 sierpnia na ulicy Częstochowskiej w Pławnie, doszło do zapalenia się komory silnika w samochodzie marki Opel Astra. Pożar na szczęście zaczęli gasić mieszkańcy przed przybyciem strażaków, którzy tylko dogasili pożar.

Strażacy brali również udział w wypadkach drogowych, do których doszło 9 sierpnia (piątek) w Strzałkowie oraz 11 sierpnia (niedziela), przy ulicy Piastowskiej oraz na ulicy Krakowskiej.

Więcej o:
straż straż radomsko pożar radomsko straż pożarna radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE