Kleszczów: śmiertelny wypadek motocyklisty

Kleszczów: śmiertelny wypadek motocyklisty Fot. KPP w Bełchatowie

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 20-letni motocyklista.

Do zdarzenia doszło 4 lipca 2021 roku około godziny 18.00 na ulicy Milenijnej w Kleszczowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni mieszkaniec gminy Wola Krzysztoporska kierujący motocyklem suzuki z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, wjechał w rów i uderzył w przydrożny znak. Mimo podjętych czynności reanimacyjnych, na skutek obrażeń, motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym bełchatowskiej komendy policji.

Policjanci przypominają: sezon motocyklowy jest w pełni. Współczesne jednoślady zapewniają moc wrażeń, jednak nie chronią pasażerów tak jak samochody. Dlatego motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Skutki wypadków motocykli zazwyczaj są tragiczne. Aby bezpiecznie poruszać się motocyklami, trzeba nie tylko zdobyć odpowiednie uprawnienia, lecz przede wszystkim mieć dużo dystansu do siebie i własnych umiejętności. Brawura, brak rozsądku i ostrożności mają tragiczne skutki, bo motocykl nie wybacza błędów.

Więcej o:
powiat bełchatowski kleszczów motocyklista wypadek śmiertelny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE