Kleszczów. Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Kleszczów. Pomoc dla uchodźców z Ukrainy Fot. OSP Kleszczów

Główny punkt zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy, wyznaczony na terenie gminy Kleszczów to siedziba jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleszczowie (ul. Główna 74).

Do 6 marca włącznie punkt będzie otwarty codziennie w godzinach od 10 do 19. Od poniedziałku 7 marca punkt będzie czynny: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10-12 oraz 17-19.

W punkcie zbiórki w Kleszczowie zebrane dary są segregowane i pakowane, po czym zostaną przewiezione do głównego magazynu powiatowego w Bełchatowie.

Na stronie internetowej Gminy Kleszczów została utworzona specjalna zakładka poświęcona sprawom pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Do mieszkańców został przekazany apel, by na telefon koordynatora wsparcia (44 731 6626) lub na adres e-mail: pomagamukrainie@kleszczow.pl przekazywali informacje o możliwości udzielenia na czas dłuższy bezpłatnego zakwaterowania osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Zaapelowano również do przedsiębiorców, by informowali o wolnych miejscach pracy dla kobiet przybywających z Ukrainy.

Na terenie gminy Kleszczów działa fabryka maszyn i urządzeń rolniczych, zbudowana przez inwestora z Ukrainy. Przy wsparciu Urzędu Gminy został zapewniony dach nad głową dla przybyłych do Kleszczowa członków rodzin ukraińskich pracowników tej firmy. Także w jednym z ośrodków agroturystycznych od kilku dni przebywa grupa uchodźców z Ukrainy - kobiety z dziećmi. Ich pobyt został zorganizowany przez firmę, zatrudniającą pracowników z terenu Ukrainy.

Więcej o:
ukraina powiat radomszczański solidarni z ukrainą wsparcie konflikt kleszczów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE