Klasy pierwsze z „Drzewniaka” złożyły ślubowanie. Wręczono wyższe stopnie

Klasy pierwsze z „Drzewniaka” złożyły ślubowanie. Wręczono wyższe stopnie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

We wtorek, 8 listopada w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

- Dzisiaj oficjalnie zostajecie włączeni do społeczności „Ddrzewniaka” – podkreśliła Aleksandra Gniłka, dyrektor ZSDiOŚ w Radomsku.

To wydarzenie w „Drzewniaku” organizowana jest tradycyjnie przed Świętem Niepodległości, a wśród ślubujących uczniów klas pierwszych są uczniowie klasy logistycznej z innowacją wojskową.

Tegoroczna uroczystość była też okazją do nadania wyższych stopni uczniom klas z innowacją wojskową. Pierwszoklasiści awansowali na stopień młodszego kadeta, uczniowie klasy drugiej na stopień kadeta, klasy trzeciej – starszego kadeta, klasy czwartej – kadeta sztabowego.

W imieniu władz Powiatu Radomszczańskiego awansów i przyjęcia w poczet uczniów gratulowała pierwszoklasistom wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Andrzej Kucharski. W uroczystości uczestniczyli także m.in. przedstawiciele Wojska Polskiego z 25. Batalionu Logistycznego w Tomaszowie Mazowieckim oraz 93. Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku.

Więcej o:
radomsko zsdioś radomsko drzewniak radomsko klasy mundurowe ślubowanie klas pierwszych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE