Kinoszkoła, czyli przyjemne z pożytecznym

MDK zaprasza na specjalny cykl filmów.

15 kwietnia MDK zaprasza radomszczańską młodzież do wzięcia udziału w projekcie Kinoszkoła. Impreza ta, ma na celu pokazanie młodszemu pokoleniu, iż treści prezentowane w filmach nie służą tylko rozrywce ale mogą formować charakter, inspirować i rozwijać światopogląd.

źródło:sxc.huKażde z przedstawionych dzieł kinematografii dotyka różnych problemów naszego życia i pokazuje jak poszczególne postacie filmowe radzą sobie z nimi. Jest to pewna lekcja życiowej praktyki przekazana w przystępnej formie. Bilety na pojedyncze seanse kosztują 8 zł. Jeśli ktoś chce wsiąść udział we wszystkich seansach wtedy za jednorazowy bilet wstępu zapłaci 6 zł. Organizatorzy proszą wtedy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem telefonu 44/683 24 86. 

Program widowiska jest następujący:

15 kwietnia 2013, godz. 08.30
SZKOŁY GIMNAZJALNE I PONADGIMNAZJALNE
Lekcja Filmowa: Kultura jako źródło cierpień
Film: Projekt Nim
Reżyseria: James Marsch
Czas trwania: 93 min.
Produkcja: USA/ Wielka Brytania 2011
W listopadzie 1973 roku, w klatce ośrrodka badawczego ssaków naczelnych w Oklahomie, rodzi się mały szympans. Kilka dni później, jego matka dostaje uspokajający zastrzyk. Traci przytomność a jej małe, płaczące ze strachu dziecko, w brutalny sposób zostaje jej odebrane na zawsze. Mały szympans nazwany zostaje Nim i trafia do rąk absolwentki psychologii, która sama jest już matką trójki dzieci. Za odpowiednim wynagrodzeniem ma go wychowywać jak własne dziecko. W ten sposób wchodzi w życie „projekt Nim” – jeden z najbardziej radykalnych w historii eksperymentów, który ma udowodnić, że szympans, wychowywany jak człowiek, może nauczyć się komunikować za pomocą języka.

15 kwietnia 2013, godz. 11.00
SZKOŁA PODSTAWOWA: I - III
Lekcja Filmowa: Dbajmy o najbliższych! Najważniejsza jest Rodzina
Film: Ponyo
Reżyseria: Hayao Miyazaki
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Japonia 2008
Fantastyczna, bezpretensjonalna i posiadająca w sobie niesamowitą magię animacja wychodząca spod szyldu Studia Ghibli w rewelacyjnej reżyserii mistrza Hayao Miyazakiego. Film opowiada o niezwykłych przygodach małej rybki Ponyo oraz pięcioletniego chłopca o imieniu Sosuke, który jest jej największym przyjacielem. To historia o spełnianiu najskrytszych marzeñ i dotrzymywaniu w tajemnicy największych sekretów.

Więcej o:
kinoszkoła mdk radomsko mdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE