„Kino Za Rogiem” zaprasza na O!PLA Festiwal

Kino „Za Rogiem" zaprasza do udziału w projekcjach konkursowych Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji "O!PLA”.

Kino "Za Rogiem" zaprasza do udziału w projekcjach konkursowych Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji "O!PLA”.

Pierwszy pokaz odbył się dziś (6 kwietnia) a kolejne zaplanowano w dniach  7, 20, 21 i 27 kwietnia. Wszystkie seanse o godzinie 12.30.

"O!PLA" oznacza "O! Polska Animacja" jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od) budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską oraz promocją, a kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

Filmy rywalizować będą w sześciu kategoriach; studyjnej, szkolnej, off-u, wideoklpu, animowanych fraszek i w kategorii formanimy.

- Na widzów Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA czekać będzie największa panorama najnowszej polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji zarówno twórców początkujących, jak i mistrzów animacji (Witold Giersz), filmy ze szkół artystycznych, czołówka polskiego OFF'u, zdumiewające wideoklipy, animowane abstrakcje i fraszki – mówi Anita Pawlak – Zygma, kierownik kina.

Jurorami są wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach; to oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe wręczane autorom w Łodzi podczas finału O!PLA.

Zakończenie Festiwalu w „Kinie za Rogiem” w Radomsku, w środę 27 kwietnia o godz. 12.30.

Więcej o:
kino mdk dkf kino za rogiem zsdioś
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE