Kino Pasja zaprasza na kolejną odsłonę KINOTERAPII

Kino Pasja zaprasza na kolejną odsłonę KINOTERAPII

KinoTerapia to sprawdzony sposób na popularyzację edukacyjnych walorów kina. Widz jest tu nie tylko biernym odbiorcą. Prezentowane podczas przeglądu filmy skłaniają do refleksji i zastanowienia. Tematycznie sprofilowane projekcje pozawalają integrować odbiorców szukających w kinie podobnych wartości. KinoTerapia to płaszczyzna wymiany myśli, poglądów. Filmom towarzyszyć będą bowiem spotkania i dyskusje na temat rozwoju osobistego. Już 10 i 11 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku będzie można obejrzeć dwa filmy: Nieplanowane i Zabawa Zabawa.

KinoTerapia to również zachęta do aktywnego spędzenia wolnego czasu, do wyjścia z domu. Bohaterowie poszczególnych obrazów stają się często wzorcami do naśladowania. Skłaniają widzów do pozytywnych zmian w życiu. Uczą optymizmu, pozwalają uwierzyć, że warto walczyć o lepsze jutro. Pokazywane filmy inspirują też do budowania pozytywnych relacji z innymi.

Seanse we wtorek (10 grudnia) i środę (11 grudnia) o godz. 18.00. Bilet na każdy seans 10 zł.

We wtorek film NIEPLANOWANE, reżyseria: Chuck Konzelman i Cary Solomon (2019 rok), dramat, USA.

Opis filmu:

Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

W środę film ZABAWA ZABAWA, reż. Kinga Dębska (2018 rok), dramat, komedia, Polska.

Opis filmu:

40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

Więcej o:
mdk radomsko kino mdk radomsko kino terapia mdk radomsko film mdk dom kultury w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE