Kino MDK w Radomsku zaprasza. Repertuar od 4 do 6 listopada

Kino MDK w Radomsku zaprasza. Repertuar od 4 do 6 listopada

Co warto zobaczyć w Kinie Pasja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku? Prezentujemy repertuar od 4 do 6 listopada.

Księgarnia w Paryżu 2D napisy
reż. Sergio Castellitto, dramat/komedia, Włochy/Francja/USA 2021, 89 minut, od 15 lat
04.11.2022, godz. 17.00 Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Poetycka i wzruszająca opowieść powstała na podstawie oryginalnego scenariusza, nieżyjącego mistrza kina Ettore Scoli. Na ekran postanowił ją przenieść Sergio Castellitto, który wciela się też tu w główną rolę. Partneruje mu znakomita francuska aktorka Bérénice Bejo nominowana m.in. do Oscara za drugoplanową rolę w filmie „Artysta”.

Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

Niedzielny Poranek Filmowy
Mała Pasja  - Mały DKFWiking Tappi
Projekcja bajek krótkometrażowych „Podstęp Jarla”, "Czary wiedźmy Skrzypichy, „Obrońcy wioski Dębinki”, „W obronie przed śnieżycą” z serii Wiking Tappi.
Spotkaniu towarzyszyć będą rodzinne  warsztaty plastyczne
06.11.2022, godz. 10.30
Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, widz ma okazję poznać chociażby wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Serial animowany Wiking Tappi, to projekt będący adaptacją książek autorstwa Marcin Mortki, które są niezwykle popularne zarówno w Polsce jak i za granicą.

Więcej o:
kino kino mdk kino mdk radomsko repertuar kina mdk kino radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE