Kilometry nowej A1 dostępne dla kierowców

Kilometry nowej A1 dostępne dla kierowców Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad zapowiada, że już w czwartek 22 października, pojedziemy nową betonową jezdnią przez całą długość odcinka „D” Radomsko – granica województwa łódzkiego. To pierwszy przypadek, gdy na całym odcinku budowanej A1 w naszym regionie, gotowa jest cała jezdnia i można z niej korzystać.

I kolejna dobra wiadomość. Wkrótce po Uroczystości Wszystkich Świętych, kierowcy jadący autostradą A1 dostaną kolejne 11 km nowej betonowej jezdni między Kamieńskiem i Radomskiem. Drogowcy zapewniają: Teraz już będzie tylko lepiej.

Od 22 października, kierowcy jadący przez województwa po budowanej autostradzie A1, będą mieli do dyspozycji już 29 km nowej betonowej jezdni. To już niemal 50% długości wszystkich 4 odcinków realizacyjnych. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Z kolei na budowanym odcinku „B” Piotrków Trybunalski – Kamieńsk, wylewany jest beton, o niemal 15 m szerokości. Układa ją potężna maszyna o wadze 140 ton. Pierwszy planowany fragment o długości około 1,5 km ma być gotowy w ciągu kilku dni.

GDDKiA zapewnia też, że do końca 2020 roku, kierowcy będą mogli skorzystać z jednej jezdni na trasie A1 od Tuszyna do Częstochowy.

Więcej o:
a1 budowa a1 utrudnienia dk1 autostrada a1 budowa a1 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE