Kilkadziesiąt kolizji na drogach powiatu radomszczańskiego

Kilkadziesiąt kolizji na drogach powiatu radomszczańskiego Fot. KPP Radomsko

Panujące w regionie warunki atmosferyczne powodują duże utrudnienia w ruchu. W ciągu dwóch ostatnich dni radomszczańscy policjanci odnotowali 25 kolizji drogowych. Funkcjonariusze apelują o ostrożność.

O tym jak szybko można stracić panowanie nad pojazdem przekonali się kierowcy trzech ciężarówek. Popołudniu, 13 stycznia 2021 roku na remontowanym odcinku autostrady A1 kierowca dafa nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim mercedesa i uderzył w tył naczepy. Następnie mercedes uderzył w iveco. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniu nie odniosła obrażeń ciała. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

- Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Zachowajmy cierpliwość, pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii. Przypominamy kierowcom także o zmianie opon letnich na zimowe – dodaje Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko kolizje warunki na drogach zima
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE