Kilka dni temu otrzymał prawo jazdy. Pojechał „kręcić bączki”, zapłaci 4 tys. złotych

Kilka dni temu otrzymał prawo jazdy. Pojechał „kręcić bączki”, zapłaci 4 tys. złotych Fot. Krzysztof Olbrych

18-latek kilka dni temu odebrał prawo jazdy. 30 maja wsiadł do bmw i pojechał na parking centrum handlowego w Radomsku, żeby „kręcić bączki”. Młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego opla.

30 maja 2022 roku, w godzinach wieczornych policjanci ruchu drogowego udali się na jeden z parkingów na terenie Radomska, gdzie kierujący osobowym bmw miał „kręcić bączki” na parkingu i uderzyć w astrę.

- Policjanci będący na miejscu ustalili, że mężczyzna podczas „zabawy” samochodem należącym do jego matki, uderzył w inny zaparkowany pojazd. Okazało się, że 18-latek zaledwie kilka dni temu odebrał swoje prawo jazdy. W związku ze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem policjanci nałożyli na młodego kierowcę 4000 zł mandatu karnego – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Pamiętajmy, że uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę – dodaje Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kolizja bączki centrum handlowe mandat kręcenie bączków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE