Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Kierująca volvo z 3 promilami i zakazem kierowania

Alert 112
Redakcja

Czujny mieszkaniec gminy Żytno zabrał kluczyki od volvo 51-letniej łodziance i szybko przekazał je dzielnicowym z miejscowego posterunku policji. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Zdarzenie to miało miejsce przed południem 24 stycznia 2019 roku w miejscowości Silnica, gmina Żytno. Z ustaleń policjantów wynika, że 50-letni mężczyzna jechał około kilometra za volvo, którego kierowca zachowywał się niebezpiecznie. Zatrzymywał się na środku jezdni, a kiedy już jechał, poruszał się tzw. zygzakiem. Zgłaszający wykorzystał chwilę i kiedy volvo kolejny raz zatrzymało się podszedł do auta, ocenił sytuację, zabrał pijanej kobiecie kluczyki i oddał je dzielnicowym. Mundurowi szybko pojechali we wskazane miejsce.

Okazało się, że kobieta jest tak pijana, że ma problem z poruszaniem się i mową. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 51-letnia kierująca volvo ma 3,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo została od niej pobrana krew do badań. Samochód, którym kierowała został zabezpieczony i przetransportowany na parking. Podczas sporządzania dokumentacji z tego zdarzenia policjanci ustalili, że łodzianka nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. W 2014 roku są orzekł wobec niej dwuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi za jazdę pod wpływem alkoholu, a po tym czasie kobieta nie uzyskała ponownie uprawnień.

Łodzianka kolejny raz będzie odpowiadała za swoje niewłaściwe zachowanie przed sądem. Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

komentarze