Kierowcy jechali „wężykiem”, mieli 3 prom. alkoholu. Zostali ujęci dzięki świadkom

Kierowcy jechali „wężykiem”, mieli 3 prom. alkoholu. Zostali ujęci dzięki świadkom Fot. policja.gov.pl

Do dwóch obywatelskich zatrzymań pijanych kierowców doszło w niedzielę, 15 maja 2022 r. na terenie Radomska i powiatu radomszczańskiego.

Do pierwszego obywatelskiego zatrzymania doszło ok. godz. 13.45 w Gałkowicach Starych w gminie Kamieńsk.

- Na drodze między Łękawą a Kamieńskiem świadkowie zwrócili uwagę na jadącego „wężykiem” kierowcę volkswagena polo. Zgłaszający zdarzenie mężczyzna postanowił zajechać drogę kierowcy, którego zachowanie na drodze wzbudzało podejrzenie. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, okazało się, że 59-letni mieszkaniec Bełchatowa ma w organizmie 3 promile alkoholu - mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kolejne zdarzenie miało miejsce ok. godz. 17.00 w Radomsku.

- Proszący o interwencję kierowca zauważył na rondzie przy Era Parku że poprzedzający go pojazd jedzie od krawędzi do krawędzi jezdni. Świadkowi nie udało się zatrzymać kierowcy. Postanowił jednak pojechać za nim. Gdy tamten wjechał na teren posesji przy ulicy Ciepłej, na miejscu pojawili się policjanci. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec Częstochowy ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu – wyjaśnia Agnieszka Kropisz.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Więcej o:
policja radomsko radomsko gmina kamieńsk gałkowice stare pijani kierowcy obywatelskie zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE