Kierowca zbagatelizował warunki na drodze. Zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca zbagatelizował warunki na drodze. Zatrzymał się na ogrodzeniu Fot. KPP Radomsko

O tym, jak szybko można stracić panowanie nad samochodem przekonał się mieszkaniec powiatu gorlickiego. Kierowca dostawczego pojazdu zatrzymał się na ogrodzeniu posesji. Do zdarzenia doszło 27 stycznia 2021 roku w godzinach porannych.

- Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący iveco na łuku drogi prowadzącej z Gidel do miejscowości Borowa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Skrzypiec. Na szczęście mężczyzna ten nie odniósł obrażeń ciała. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że jest trzeźwy – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania.

- Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na, ubitym śniegu czy błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
policja radomsko kolizja gmina gidle borowa ogrodzenie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE