Kierowca z dożywotnim zakazem zatrzymany. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia

Kierowca z dożywotnim zakazem zatrzymany. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia Fot. KPP w Radomsku

We wtorek, 16 maja 2023 r. w Kletni policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki peugeot. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Jak się okazało, mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Do zatrzymania doszło ok. godz. 20.00.

- Policjanci dokonywali kontroli prędkości. Zatrzymali samochód marki peugeot, który jechał za szybko. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Okazało się, że mężczyzna ten posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, po sprawdzeniu danych w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna ten jest poszukiwany celem zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie ma odbyć karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

43-latek został osadzony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko kletnia zatrzymanie kierowca dożywotni zakaz poszukiwany
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE