Kierowca wydmuchał ponad 3 promile. Pomylił drogi

Kierowca wydmuchał ponad 3 promile. Pomylił drogi

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego pijanego kierowcę, który chciał jechać z Przedborza do Piotrkowa Trybunalskiego ale pomyliły mu się drogi i jechał z Przedborza w kierunku Radomska. 59 – letni nietrzeźwy miał w organizmie 3,3 promila alkoholu.

W środę, 10 marca 2021 roku w godzinach popołudniowych dyżurny otrzymał zgłoszenie, że kierujący alfą romeo nieprawidłowo zachowuje się na drodze, jedzie od krawędzi do krawędzi. Interwencję podjął szybko patrol z Komisariatu Policji w Przedborzu, który podczas patrolowania miejscowości Strzelce Małe znalazł opisany samochód.

- Mundurowi zatrzymali alfę w bezpiecznym miejscu. Okazało się, że za kierownicą tego auta siedzi kompletnie pijany 59 – letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że mężczyzna ten miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. Podczas rozmowy z mundurowymi powiedział, że chciał jechać z Przedborza do Piotrkowa Trybunalskiego i nie wie jak znalazł się na drodze prowadzącej do Radomska. Stwierdził, że coś mu się pomyliło. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy a pojazd przekazali rodzinie – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna ten za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto, sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. zł, a w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

Więcej o:
radomsko policja pijany kierowca przedbórz strzelce małe
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE