Kierowca w terenie zabudowanym miał na liczniku 107 km/h

Kierowca w terenie zabudowanym miał na liczniku 107 km/h Fot. KPP Radomsko

W poniedziałek, 4 września 2023 r. policjanci z radomszczańskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drodze krajowej nr 42 w Strzelcach Małych. Według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, na drodze tej często dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Po godz. 14.00 policjanci zatrzymali na tej drodze samochód marki volvo, za kierownicą którego siedział 65-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego.

- Mężczyzna ten przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Otrzymał również 13 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
policja radomsko strzelce małe zatrzymanie przekroczenie prędkości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE