Kierowca spowodował kolizję i uciekł. Miał ponad 2 promile

Kierowca spowodował kolizję i uciekł. Miał ponad 2 promile Fot. www.mazowiecka.policja.gov.pl

W piątek, 21 października 2022 r. w miejscowości Polichno w gminie Żytno doszło do kolizji. Jak się okazało, jej sprawcą był pijany kierowca.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 14.00 na Drodze Wojewódzkiej nr 785.

Mężczyzna, kierujący fiatem zobaczył, że z przeciwka jedzie ford, który nagle wjechał na jego pas ruchu, w wyniku czego doszło do zahaczenia i wyrwania lusterka w fiacie. Sprawca odjechał.

- Pokrzywdzony zebrał wkład swojego lusterka z jezdni, zawrócił i pojechał za fordem. Ten pojechał w kierunku Fryszerki. Tam stanął na poboczu. Sprawca chciał się dogadać z pokrzywdzonym. Jednak to, że zatrzymał się prawie w rowie, zastanowiło kierującego fiatem i odebrał sprawcy kluczyki, bo podejrzewał, że może być pijany – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podejrzenia pokrzywdzonego okazały się słuszne. Okazało się, że sprawca zdarzenia – 68-letni mieszkaniec gminy Żytno ma 2,3 prom.

Mężczyzna, za spowodowanie kolizji otrzymał mandat w wysokości 5 tys. złotych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Więcej o:
policja radomsko kolizja pijany kierowca polichno
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE