Kierowca miał ponad 3 promile. Został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadka

Kierowca miał ponad 3 promile. Został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie świadka Fot. www.policja.pl

Dzięki obywatelskiej postawie jednego z kierowców, udało się zatrzymać 46-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 lipca 2022 r. ok. godz. 21.00 w miejscowości Pukarzów.

Jeden z kierowców zauważył, że jadący przed nim pojazd marki daewoo lanos nie trzyma toru jazdy. Kierowca gwałtownie zwalniał oraz przyspieszał.  

- Kierowca ten w pewnym momencie nagle zahamował i zaczął cofać, aż uderzył w pojazd jadącego za nim świadka. Po wyjściu z aut doszło do wymiany zdań między mężczyznami. Sprawca mówił, że omijał zwierzę na drodze i zatrzymał się, żeby cofnąć i sprawdzić, co to faktycznie było. Świadek wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Zabrał mu kluczyki i powiadomił policję – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

46-letni mieszkaniec gminy Przedbórz wydmuchał w policyjny alkomat 3,3 promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie elektronicznie prawo jazdy. Kierowca stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko pijany kierowca pukarzów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE