Kierowca ciężarówki miał 3 promile. Spowodował kolizję

Kierowca ciężarówki miał 3 promile. Spowodował kolizję

Pomimo wielu policyjnych apeli o rozsądek, nietrzeźwi kierowcy wciąż stwarzają duże zagrożenie. Tym razem policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 55-latka, który kierował zestawem pojazdów mając 3 promile alkoholu w organizmie.

16 marca 2022 roku policjanci otrzymali informację, że na drodze A1 na wysokości Kamieńska kierowca ciężarówki uderzył w osobówkę.

- Zgłaszający relacjonował, że próbował zatrzymać kierowcę tira ale został przez niego zignorowany. Dyżurny policji wiedząc, że sprawca jedzie w kierunku Katowic informację o zdarzeniu przekazał również policjantom z Częstochowy. Po kilkunastu minutach tamtejsi mundurowi zatrzymali ciężarówkę. Okazało się, że za kierownicą tira siedzi kompletnie pijany 55-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma on 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mieszkaniec województwa mazowieckiego rzeczywiście doprowadził do uszkodzenia osobówki, która go wyprzedzała. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńsku – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.  

55-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o:
policja radomsko a1 kamieńsk a1 pijany kierowca kolizja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE