Kierował bez uprawnień i przewoził narkotyki

Kierował bez uprawnień i przewoził narkotyki Fot. KPP w Bełchatowie

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 34-latka, u którego znaleźli ponad 31 gramów substancji psychoaktywnych. Mieszkaniec Bełchatowa usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do trzech lat więzienia. Ponadto odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

8 sierpnia 2023 roku około godziny 18:30 funkcjonariusze z Wydziału Prewencji, pełniąc służbę patrolową na terenie miasta, na ulicy Czaplinieckiej zauważyli pojazd marki Renault Clio, którego kierujący, na widok radiowozu, gwałtownie zawrócił i zaparkował na pobliskim parkingu. Mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub posiadać substancje zabronione prawem, policjanci wylegitymowali mężczyznę.

- Okazało się, że kierujący posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz miał przy sobie środki odurzające. W toku dalszych czynności funkcjonariusze dokonali przeszukania mieszkania, gdzie ujawnili kolejne woreczki z zawartością suszu roślinnego oraz białym kryształem. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to ponad 31 gramów - informuje mł. asp. Marta Płomińska z KPP w Bełchatowie.

Bełchatowianin został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, co zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do pięciu lat.

Więcej o:
Kierował bez uprawnień i przewoził narkotyki KPP Bełchatów KPP Bełchatów Kierował bez uprawnień i przewoził narkotyki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE