Kiepski przykład braterskiej miłości

Kiepski przykład braterskiej miłości Fot. www.policja.pl

Radomszczańscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy na zmianę kierowali fiatem. Obaj panowie mieli orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Każdemu z nich grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę, 18 października 2023 roku, przed południem policjanci drogówki prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Wola Rożkowa. W pewnym momencie zauważyli gwałtownie skręcającego fiata. Zachowanie kierowcy tego pojazdu wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może mieć on coś na sumieniu. W związku z taką sytuacją, funkcjonariusze postanowili ustalić, dlaczego kierowca osobówki tak się zachował.

- Kiedy podeszli do samochodu, zauważyli chowającego się pomiędzy siedzeniami mężczyznę. Już w pierwszych chwilach rozmowy z nim okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości 57-latka, mieszkańca powiatu radomszczańskiego wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ma on dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Ponadto, konieczne było zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, ponieważ fiat nie miał aktualnych badań technicznych. W związku z koniecznością holowania lub przekazania pojazdu innej osobie, 57-latek poprosił o pomoc swojego brata – relacjonuje Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przyjechała znajoma oraz nietrzeźwy 49-latek. Kobieta była trzeźwa i w związku z powyższym policjanci przekazali jej samochód. Mundurowi pozostali jeszcze w tym miejscu wykonując dalsze czynności służbowe.

- Nie mogli uwierzyć, kiedy zobaczyli na drodze tego samego fiata a za jego kierownicą, widzianego chwilę wcześniej 49-latka. Policjanci natychmiast zatrzymali do kontroli ten samochód. Okazało się, że siedzący za kierownicą jest bratem 57-latka. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w organizmie 3 promile alkoholu. Dodatkowo, nie powinien kierować autem z uwagi na obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi Dariusz Kaczmarek.

Tym razem, auto zostało odholowane na policyjny parking. Rodzeństwo będzie odpowiadało za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Każdemu z braci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko wola rożkowa pijany kierowca zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE