Kiedy zostaną uruchomione w Radomsku fontanny?

Kiedy zostaną uruchomione w Radomsku fontanny?

Lato w pełni. Radomszczanie, a szczególnie ci najmłodsi już nie mogą się doczekać uruchomienia fontann. Te – zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych nie funkcjonują z powodu epidemii koronawirusa. Kiedy zostaną uruchomione? To pytanie zadaliśmy miejskim urzędnikom.

Jak wyjaśnia naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska, informacje i dokumenty, jakie spływają do urzędu w sprawie wytycznych związanych z funkcjonowaniem publicznie dostępnych atrakcji wodnych są niejednoznaczne co do realnego zagrożenia epidemicznego.

- Zgodne są jednak w tym, że w przypadku ich uruchomienia obecnie obowiązujące w sferze publicznej obostrzenia epidemiczne są szczególnie ważne w pobliżu atrakcji wodnych, a ostateczna decyzja o ich uruchomieniu należy do zarządców obiektów. Głównym zagrożeniem w ocenie Narodowego Instytutu Zdrowia ze strony ogólnodostępnych atrakcji wodnych jest możliwość gromadzenia się wokół takich obiektów znacznych liczebnie grup osób. Według Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku, sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest stabilna – mówi naczelnik Marzanna Proszowska.

W związku z tym Urząd Miasta zdecydował o uruchomieniu fontann w dwóch największych parkach miejskich, tj. Parku Świętojańskim i Parku Solidarności. Nastąpi to do końca tego tygodnia. W dalszej kolejności uruchomiona zostanie fontanna na pl. 3-go Maja.

- Zastrzegamy, że w razie znacznego pogorszenia sytuacji epidemicznej w regionie funkcjonowanie miejskich atrakcji wodnych może zostać ponownie wstrzymane – tłumaczy Marzanna Proszowska.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko fontanny radomsko koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE