Kiedy zakończą się prace na ul. Reymonta w Radomsku?

Kiedy zakończą się prace na ul. Reymonta w Radomsku?

W związku z pracami archeologicznymi prowadzonym od lipca br., przedłużają się prace na remontowanym odcinku ulicy Reymonta w Radomsku. Na jakim etapie są obecnie prowadzone prace i kiedy można spodziewać się końca przebudowy ulicy? O to zapytaliśmy Urząd Miasta w Radomsku.

Przypomnijmy – prace archeologiczne rozpoczęte w lipcu br. zakończono z końcem października. Urząd Miasta Radomsko odebrał 31 października teren i obecnie prowadzone są prace brukarskie na odcinku od budynku poczty do skrzyżowania z ul.  Żeromskiego oraz stabilizowany jest grunt po stanowiskach archeologicznych na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Żeromskiego. Proces stabilizacji składa się z trzech etapów (stabilizacja gruntu rodzimego środkiem jonowymiennym, położenie siatki typu Tensar, stabilizacja betonowa z przywozu.

Czytaj więcej: Archeolodzy na Reymonta

Kiedy zakończenie prac remontowych? Na to pytanie, odpowiedzi udzieliła naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej – Monika Andrysiak.

- Jesteśmy już w trakcie realizacji etapu trzeciego, która potrwa do końca tygodnia. Obecnie obowiązującym terminem zakończenia prac jest 30 listopada br. Warunkiem jego dopełnienia było jednak zakończenie prac archeologicznych do końca września (30.09.2019 r.). Trwa również weryfikacja zasadności wniosku o przedłużenie terminu realizacji zadania, który został niedawno złożony przez wykonawcę. Należy się spodziewać, że termin zostanie przedłużony. Nie możemy jednak podać szacunkowej nawet daty zanim nie przystąpimy do właściwych rozmów z wykonawcą.

Natomiast całkowity koszt realizacji inwestycji, po uwzględnieniu kosztów prac archeologicznych oraz wszelkich ich konsekwencji wynosi 6,315 mln. zł.

Czytaj także: Spór na sesji o parking na ul. Reymonta w Radomsku

Więcej o:
reymonta radomsko ul. reymonta w radomsku remont ulicy radomsko rewitalizacja miasta radomsko remont ul. reymonta w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE