Kiedy używać szczotki do brody?

Kiedy używać szczotki do brody? Fot. freepik.com

Szczotkowanie brody to niezwykle ważna część składowa jej codziennej pielęgnacji. Pozwala ono zadbać o estetykę zarostu, ale także przyczynia się do jego dobrej kondycji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że czynność tą należy wykonywać w konkretnym czasie i w określony sposób. Sprawdź, co warto wiedzieć o procesie szczotkowania i wyborze samego kartacza!

Szczotka do brody – dlaczego warto jej używać i kiedy to robić?

Każdy mężczyzna powinien wiedzieć, że z brodą należy postępować dokładnie tak samo, jak z włosami, czyli regularnie ją czesać. Celem szczotkowania jest rozczesanie włosów, które po długim i ciężkim dniu bywają poplątane. Nierozczesany zarost wygląda po prostu nieestetycznie, dlatego też szczotka do brody powinna być używana nie tylko rano, ale także w ciągu dnia oraz wieczorem.

Trzeba także pamiętać, że czesanie brody nie tylko poprawia jej wygląd, ale także pobudza włoski do wzrostu oraz pozwala usunąć martwy naskórek i inne zanieczyszczenia, które zbierają się w ciągu dnia. Na tym jednak zalety korzystania z kartacza się nie kończą. Wśród nich warto też wymienić poprawę ukrwienia skóry pod brodą, co ma bezpośrednie przełożenie na pobudzenie wzrostu włosów i ich wzmocnienie.

Szczotkowanie zarostu – jak powinno wyglądać?

Czas poświęcić kilka słów samemu szczotkowaniu brody. Na początek warto zaznaczyć, że powinno się to robić co najmniej dwa razy w ciągu dnia – rano i wieczorem. Nie bez znaczenia jest również kolejność wykonywanych czynności. Szczotkowanie zawsze powinno rozpoczynać proces pielęgnacji głowy i poprzedzać wszelkie nakładanie olejków i innych kosmetyków. Choć to dosyć logiczne, czasem można o tym zapomnieć.

Samo wykorzystanie kartacza do brody jest stosunkowo proste. Polega ono na szczotkowaniu włosów od góry do dołu. Trzeba jednak pamiętać, aby nie wkładać w to za dużo siły, aby uniknąć nieprzyjemnych podrażnień. Proces ten należy powtarzać do momentu, aż na szczotce nie zauważymy już żadnych drobinek, a broda nie jest już splątana. W tym momencie można śmiało przejść do nakładania olejków i stylizacji brody.

Szczotka do brody – na jaki rodzaj włosia postawić?

Jednym z największych dylematów podczas wyboru szczotki do brody jest kwestia rodzaju włosia. Do wyboru mamy włosie naturalne oraz syntetyczne. Zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie wybranie wersji naturalnej. I w tym miejscu trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest gęstość włosia. Im gęściej jest ono osadzone na szczotce, tym gorzej wnika w brodę. Gęste włosie jest lepszym wyborem dla małego zarostu, a rzadsze dla gęstego.

Kolejną kwestią jest twardość włosia. Na początek warto postawić na model o średniej twardości, który można uznać za uniwersalny. Po przyzwyczajeniu się do niego można zdecydować, czy potrzebujemy twardszej, czy bardziej miękkiej wersji. Ostatnim czynnikiem jest długość włosia. Trzeba wiedzieć, że krótsze przenika zarost, a dłuższe służy do rozczesywania, więc wybór zależny jest od przeznaczenia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE